Гідроізоляційні матеріали, класифікація та застосування.
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Гідроізоляційні матеріали, класифікація та застосування.

Гідроізоляційні матеріали, класифікація та застосування.

Руйнівному впливу вологи піддаються всі елементи конструкції будівлі, що безпосередньо впливає на їх надійність і довговічність. Щоб мінімізувати вплив вологи і продовжити термін експлуатації будівлі, на всіх етапах його будівництва, починаючи від заливки фундаменту, зведення стін, покрівельних робіт і закінчуючи внутрішньою обробкою, необхідно приділяти особливу увагу гідроізоляції. Залежно від елементів конструкції і умов подальшої експлуатації підбираються ті чи інші гідроізоляційні матеріали. 

Вимоги до гідроізоляційних матеріалів.

При виборі тих чи інших гідроізоляційних матеріалів слід звертати увагу на їх експлуатаційні характеристики.  До гідроізоляції застосовуються такі вимоги:

  • Атмосферостійкість - здатність зберігати початкові характеристики протягом певного часу під впливом різних атмосферних явищ. 
  • Біологічна стійкість - стійкість до агресивного впливу різних бактерій, грибків і мікроорганізмів.
  • Водонепроникність - здатність не вбирати і не пропускати воду. Це основний параметр для гідроізоляційних матеріалів.
  • Водостійкість - стійкість до тривалого впливу води без втрати первинних властивостей.
  • Довговічність - здатність зберігати початкові якості і цілісність структури протягом певного часу під впливом всіх агресивних факторів навколишнього середовища.
  • Паропроникність - здатність пропускати водяні пари крізь шар гідроізоляції. Цей параметр дуже важливий при створенні гідроізоляції дахів та внутрішніх стін.
  • Стійкість до великих перепадів температур вказує на здатність гідроізоляції зберігати свої початкові властивості і цілісність структури за певних температурах. Особливо важливий цей параметр для зовнішньої гідроізоляції.
  • Стійкість до механічних пошкоджень здатність зберігати цілісність структури при підвищених навантаженнях на поверхню.
  • Хімічна стійкість - здатність зберігати початкові характеристики і цілісність структури під впливом різних хімічних розчинників.

У зв'язку з тим, що на різні елементи конструкції будівлі (фундамент, стіни, дах) впливають різні природні фактори, підбір та облаштування гідроізоляційних матеріалів повинні грунтуватися на їх характеристиках. Технологія гідроізоляційних матеріалів будь-якого типу заснована на їх властивостях.

Види і класифікація гідроізоляційних матеріалів.

Сьогодні на ринку гідроізоляційних матеріалів можна знайти великий асортимент даної продукції. Для того, щоб легше було зорієнтуватися серед усіх гідроізоляційних матеріалів, необхідно знати їх класифікацію та види.

У першу чергу гідроізоляція слід розрізняти щодо  області її застосування. Вона може бути для внутрішніх або зовнішніх робіт. Також гідроізоляцію поділяють згідно основному компоненту -це може бути бітум, мінеральні компоненти, полімерні або бітумно-полімерні.

Ще вони можуть бути рулонні, плівкові,обмазувальні, мембранні, порошкові, проникаючі, штукатурні, обклеювальні і фарбувальні. А також багато інших в залежності від способу укладання та фізичного стану. Нижче наведені найбільш поширені гідроізоляційні матеріали, які використовуються в будівництві та ремонті.

Рулонні гідроізоляційні матеріали.

Цей тип матеріалів був одним з найпоширеніших у минулому столітті. Найбільш доступні матеріали цього типу руберойд, толь, шклорубероїд.                             Їх використовували як гідроізоляційні матеріали для фундаментів, дахів і підлог. Основою для матеріалів рулонного типу служить картон або склотканина, пропитана бітумом з додаванням базальтової крихти. Більш сучасні гідроізоляційні матеріали рулонного типу створені як багатошарові мембрани і поєднують в собі якості гідро-і теплоізоляції. Укладання рулонних матеріалів проводиться кількома способами.

Перший - це простий настил на поверхню під який-небудь інший будівельний матеріал з подальшим спільним кріпленням.

Другим -  укладання рулонної гідроізоляції шляхом  наплавлення на поверхню за допомогою газового пальника. Цей спосіб пожежонебезпечним.

Третій спосіб - являє собою наклеювання рулонної гідроізоляції на поверхню за допомогою різних мастик або спеціальних клеїв.

Плівкова гідроізоляція.

Ще одним побратимом рулонних гідроізоляційних матеріалів є плівкова гідроізоляція. На відміну від руберойдів, вона виробляється з полімерів, таких як поліетилен, поліпропілен, ПВХ. Поліетиленові плівки є досить поширеною гідроізоляцією для покрівлі завдяки своїм експлуатаційним якостям. До всього іншого, поліетиленову гідроізоляцію застосовують при створенні бетонної стяжки в приміщенні. Серед плівкової гідроізоляції особливо слід відзначити ПВХ мембрани, які представляють собою багатошаровий виріб з різних полімерів з певними якостями і властивостями. Укладання плівкової гідроізоляції проводиться простим настилом або за допомогою спеціальних клеїв. Існують плівкові мембрани  клейким шаром.

Гідроізоляційні матеріали на основі мастик.

Другими за популярністю гідроізоляційними матеріалами є мастики. Вони являють собою пластичні клейові суміші  холодного або гарячого типу. Область їх застосування досить широка і включає в себе дахи, фундаменти, басейни, стіни підвалів. Також можна використовувати ці гідроізоляційні матеріали для ванної кімнати, кухні і туалету, обробляючи всі стики перекриттів або поверхню підлоги.

Мастики виготовляються на основі бітуму, різних полімерів або поєднання полімерів і бітуму. З розвитком технологій у будівництві стало можливим виробництво бітумних мастик з додаванням гуми, що дозволило збільшити ізоляційні та механічні якості гідроізоляції цього типу.

Ще одним досягненням стало створення холодних мастик. Якщо для класичної бітумної гідроізоляції був потрібний підігрів до певної температури, то сучасні холодні мастики дозволяють виконувати всі роботи без їх підігріву. Наносити мастики досить просто. Для цього достатньо за допомогою шпателя нанести на поверхню гідроізоляцію і розрівняти її тим же шпателем або валиком.

Рідкі гідроізоляційні матеріали.

Цей вид представлений досить велим асортиментом. Це можуть бути фарби,грунтовки, мастики, клеї, пропитки, ін'єкційні матеріали і багато інших матеріалів.

Порошкові гідроізоляційні матеріали.

Такі матеріали являють собою різні сухі суміші на основі цементу з додаванням пластифікаторів, клеючих  і в'яжучих компонентів. Їх особливістю є те, що вони готуються безпосередньо перед нанесенням на поверхню. Сам процес приготування такий самий, як і у всіх сухих будівельних сумішей. Найбільш часто використовуються ці гідроізоляційні матеріали для басейнів, при створенні бетонних стяжок або оштукатурюванні стін у підвалах. Порошкові матеріали мають досить високі гідроізоляційні якості. Вони проникають у всі можливі щілини, тріщини і заповнють собою будь-які порожнини. На жаль, у порошкової гідроізоляції є один істотний недолік -  суміш дуже  швидко сохне. І тому доводиться робити заміси маленькими порціями і наносити за раз на невеликі площі.

Щоб виконати якісну гідроізоляцію, не потрібно яких-небудь спеціальних навичок або вмінь. Всі сучасні матеріали виготовляються за технологією, що дозволяє полегшити облаштування і при цьому досягти максимально можливого захисного ефекту. Головне, правильно підібрати матеріали. Саме це є запорукою успішного захисту від вологи і довговічною експлуатації всієї споруди в цілому.