Гіпсокартон, його види, застосування, основні розміри.
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Гіпсокартон, його види, застосування, основні розміри.

Гіпсокартон, його види, застосування, основні розміри.

Гіпсокартон - це композитний матеріал у вигляді аркушів. Основу такого аркуша становить гіпс, а зовнішні площини облицьовані картоном. Для досягнення необхідних показників гіпсового сердечника, що характеризують його міцність, щільність і т.д., у нього додають спеціальні компоненти, що підвищують його експлуатаційні властивості. Картон виконує роль як армірующого каркаса, так і прекрасної основи для нанесення будь-якого оздоблювального матеріалу (штукатурка, шпалери, фарба, керамічна плитка). Так що виходить матеріал одночасно гнучкий і твердий.

Основні сфери використання гіпсокартону - капітальне будівництво, ремонт та реконструкція приміщень. Легкі і міцні гіпсокартонні листи використовують для зведення міжкімнатних перегородок . Ними обшивають підвісні стелі, роблять арочні отвори і ніші в стінах , настилають підлогу і навіть споруджують декоративні каміни. 
В епоху активного впровадження токсичної хімії в сферу будматеріалів, екологічна безпека гіпсокартону стає надзвичайно важливою. В гіпсі і целюлозі немає небезпечних для здоров'я речовин і летких сполук. Більш того, гіпсокартон добре регулює рівень вологості повітря в приміщенні. Він активно вбирає надлишок водяної пари і віддає вологу сухе повітря. 

Не варто також забувати про хорошу теплоізолюючої здатності цього матеріалу, порівнянної з параметрами натуральної деревини. Оцинкований профіль під гіпсокартон уніфікований і стандартизовані, тому в будь-якому місті ви без проблем купіть весь монтажний комплект. 

Ще один плюс в скарбничку гіпсокартону - висока технологічність. Цей матеріал досить просто монтується не тільки плоскі, але і об'ємні багаторівневі конструкції. Він легко гнеться, ріжеться, свердлиться, шпаклюється і фарбується. 
Всесезонне застосування гіпсокартону особливо цінно для ремонтно-будівельних робіт, які потрібно вести без зимової паузи. Добавки в гіпс додають матеріалу підвищену вологостійкість і здатність чинити опір дії вогню. 
 

Види гіпсокартону.

Сьогодні на будівельному ринку можна зустріти наступні види гіпсокартону: 

стіновий;

стельовий; 

арочний. 

Стіновий лист застосовується для обробки стін і зведення легких перегородкових конструкцій. Товщина цього матеріалу становить 125 мм. 
Стельовий ГКЛ (гіпсокартонний лист) на 3 мм тонше (95 мм). Він йде на обшивку підвісних стель (багаторівневих). 
Товщина арочного гіпсокартону всього 65 мм. Цей матеріал цінний тим, що при змочуванні його можна легко гнути, надаючи криволінійну форму. Після висихання міцність листа повністю відновлюється. 

Крім градації по товщині всі існуючі види гіпсокартону діляться по фізичним властивостям. 

Промисловість випускає звичайний ГКЛ, вологостійкий, вогнестійкий лист, а також універсальний матеріал, здатний чинити опір і вологи, і вогню. Він маркується літерами ГКЛВО. 

Гіпсокартон (ГКЛ) і його види: застосування, основні розміри і ціни


Звичайний гіпсокартон - базовий матеріал для обробки внутрішніх приміщень із сухим і нормальним вологісним режимом. 
Вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ) завдяки спеціальному просоченню практично не поглинає водяна пар. Тому він широко використовується в обробці ванних кімнат, підвальних приміщень, балконів і лоджій. Крім підвищеної вологостійкості, поверхня цього матеріалу має захист від утворення цвілі і грибка. 
Вогнестійкий гіпсокартон (ГКЛО) застосовується в обробці приміщень з підвищеним рівнем пожежної небезпеки. Їм також користуються при облицюванні перегородок, розташованих поблизу печей та камінів. Секрет вогнестійкості прихований у структурі та складі цього матеріалу. У ньому крім гіпсу присутній вогнетривка глина, а цілісність структури забезпечує жаростійка склосітка. 
Листи вогнестійкого ГКЛ здатні до 45 хвилин витримувати дію відкритого вогню. У стандартного гіпсокартону цей показник не перевищує 20 хвилин. 
Крім паперового картону, на поверхню листа може бути наклеєний шар полімерного покриття . Сьогодні високим попитом користується матеріал, ламінований текстурної вінілової плівкою. Він не потребує в фінішної обробки (до 300 варіантів декору!) і стійок до вологому повітрю. 

Основні розміри і орієнтовні ціни

Зазначимо, що розміри листа гіпсокартону не відрізняються великою різноманітністю. В цьому просто немає необхідності. Цей матеріал при необхідності можна легко відрізати до потрібного розміру будівельним ножем. Зрощення гкл на каркасі - теж не надто трудомісткий процес. 
Стандартний формат листового гіпсокартону (звичайного, вологостійкого і вогнестійкого) - 25 метра довжини при ширині 12 метра. Площа такого листа дорівнює 3м2. 

Інші типорозміри листів сухої штукатурки: 
 

2,0 на 1,2 метра; 

3,0х1,2 метра; 

4,0х1,2 метра. 

Останній розмір зустрічається досить рідко. Такий матеріал виготовляється під замовлення. 
Крім цього, виробники пропонують гіпсокартон для підлоги завтовшки 20 мм. Його розміри 12 х 06 метра. 

Поради щодо вибору.

Їх трохи. Для впевненої орієнтації в різновидах ГКЛ слід користуватися підказкою виробників, фарбуючих листи в залежності від їх властивостей. Звичайний гіпсокартон має сірий колір паперового покриття, вологостійкий - салатовий, вогнестійкий - рожевий. 
Не варто занадто покладатися на вологостійкість ГКЛВ. Для сирих приміщень він не підходить. Тут потрібно віддавати перевагу пластику, кольорового металу або керамічній плитці. 
Вибираючи гіпсокартон, звертайте увагу на вид аркушів. На них не повинно бути ділянок з відірваною папером, відколотих кутів, тріщин і розшарувань.