Утеплення: пінопласт чи мінеральна вата?
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Утеплення: пінопласт чи мінеральна вата?

Утеплення: пінопласт чи мінеральна вата?

Утеплення: пінопласт чи мінеральна вата?

    Нікого не слід переконувати в тому, що треба утеплювати зовнішні стіни будинку. Вигоди від цієї процедури, не лише економічні, але і естетичні, послужили причиною того, що утеплення стін стало майже стандартом при виконанні ремонтних робіт.

    Отже - ви утеплюєте свій будинок. Який утеплювач обрати? Фахівці пропонують два чудові варіанти: пінопласт і мінеральну вату, які майже однакові по значеннях теплопровідності, що дозволяє говорити про те, що на утеплення пыде однакова кількість того або іншого матеріалу. Проте що краще: пінопласт або мінеральна вата? Порівняємо ці матеріали.

    Пінопласт, тобто пінополістирол, складається з кульок, кожна з яких містить десятки тисяч закритих осередків, заповнених повітрям. Повітря в кожній з них не має можливості переміщатися, завдяки чому цей матеріал має високі теплоізоляційні показники. Загальний об'єм повітря в пінопласті складає не менше 98 %. Під час виробництва, кульки полістиролів заповнюють пентаном (чистим вуглеводнем), який наділений пінящими властивості, і нагрівають парою. Тоді пентан переходить в леткий стан, розгортається, викликаючи збільшення об'єму кульок полістиролу. Осередки в кожній кульці наповнюються повітрям, після чого склеюються між собою за допомогою обробки парою. 

    Пінопласт не вбирає вологу, тому свої теплоізоляційні властивості під її дією не розгубить. Те, що утворюється деяка кількість пароконденсата не зіпсує пінопласт і не викличе змін в структурі утеплювача. До безперечних плюсів також можна віднести те, що пінопласт хоч і синтетичний матеріал, але він не виділяє шкідливих для нашого здоров'я речовин. Пінопласт має невелику масу і незважаючи на видиму крихкість, досить стійкий до механічних розтягувань, тобто пінопласт навряд чи буде пошкоджений при деформації будівлі. Що до звукоізоляції, то тут пінопласт похвалитися особливо не може. При температурі більш ніж 80 градусів пінопласт руйнується, також він не стійкий до дії різних розчинників. Варто звернути увагу на те, щоб пінопласт був самогасючим, а також гарантовано міг зберігати з часом стабільність розмірів.

 

    Мінеральна вата є продуктом натуральним. Отримують її в результаті високотемпературного розплаву металургійних шлаків з додаванням базальтових порід. Технологічний процес виробництва мінеральної вати спирається на природні процеси, які відбуваються під час вулканічних вибухів. Розтоплені базальтові породи (при температурі більше 1500 С) у вигляді лави викидаються з вулкану з величезною силою, створюючи волокнисті клуби які перш ніж впасти на землю охолоджуються і створюють характерні волокна, що нагадують пошарпану вату.

    Мінеральноватна плита не боїться високих температур і вважається негорючим матеріалом. Окрім цього, не схильна до дії ряду хімікатів і розчинників. Із-за високого рівня паропроникненості, матеріал не перешкоджає циркуляції пари. Проте мінеральна вата немало важить, неміцна і не є твердим матеріалом. Високих навантажень вона не витримує, але із за структури матеріалу це хороший звукоізолятор.

    Підведемо підсумок порівняння. Якщо враховувати питання пожежної безпеки, то у разі будівництва об'єктів, до яких пред'являються високі вимоги в плані пожежобезпеки, то, як правило,як утеплювач частіше використовується мінеральноватна плита. Цей же матеріал більше підходить для об'єктів, де можливе утворення високої вологості : їдальні, ресторани, кафе, великі пральні, лазні, басейни і так далі. Окрім цього, мінеральна вата прийнятніша там, де рівень шуму вищий за допустимий, оскільки цей матеріал хороший звукоізолятор.

    Пінопласт застосовуються частіше, при будівництві і монтажі теплової ізоляції в споруджуваних будівлях або при ремонті вже існуючих будівель. Головна причина - економічний чинник. Пінопласт набагато дешевший, ніж мінеральна вата. Пінопласт дуже легкий, що робить його кращим варіантом з точки зору питань транспортування матеріалу і його зберігання. Ще при монтажі пінопласту можна використовувати дешевші монтажні матеріали. До речі коли закріплюють мінеральноватну плиту зазвичай використовують металеві дюбель-анкери. Пінопласт зручніший в підгонці, легко ріжеться і свердлиться. У робітників пінопласт не викликає алергічних реакцій на шкірі і слизових оболонках. А найголовніше - пінопласт не перенавантажує стіни конструкцій, що дуже важливо при проведенні ремонтних робіт.

    Підсумок: обидва матеріали - і мінеральна вата, і пінопласт мають свої плюси і мінуси, вибір того або іншого матеріалу обумовлений специфікою об'єкту, на якому проводяться будівельні роботи, проте в теперішніх умовах недешевої ліквідності пінопласт виглядає прийнятніше.