Монтажна піна: види, характеристики, застосування.
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Монтажна піна: види, характеристики, застосування.

Монтажна піна: види, характеристики, застосування.

Сьогодні неможливо уявити собі оздоблювальні та ремонтні роботи без застосування монтажної піни. Вона широко застосовується для установки і ущільнення дверних коробок, віконних рам, інших конструкцій, для ізоляції розводящої мережі, ущільнення швів і тріщин, заповнення різних порожнеч.

Монтажна піна - найпростіше рішення питання фіксації віконних і дверних блоків, зміцненні плит пінопласту до стіни для утеплення. При її використанні зникає необхідність привинчивания матеріалу шурупами або прибивання цвяхами.

Область застосування:

- Герметизація
Це одне з основних призначень монтажної піни. З її допомогою заповнюються тріщини в холодних приміщеннях, покрівлі; порожнечі навколо віконних і дерев'яних коробок, труб.

- Звукоізоляція
Піна дозволяє понизити шуми, що виникають при роботі трубопроводів, систем обігріву приміщення і кондиціонерів. У цьому випадку зашпаровуються місця примикання і щілини між трубами.

- Склеювання.

Рекомендації по використанню:

• Для того щоб отримати хороший якісний шов потрібно прочитати інструкцію на етикетці і дотримувати технологічні вказівки.
• Перед видавлюванням попередньо збовтайте балончик, для того щоб піна розширилася.
• Якщо монтажні роботи проводяться при морозній погоді, то нагрійте балончик в теплій воді до +5 градусів.
• Попередньо обробіть  щілину водою для прискорення процесу застигання.
• Запінювати щілини рекомендується на 1/3 їх глибини, оскільки піна збільшується. Якщо запінюються вертикальні щілини, починати роботу краще знизу і поступово йти вгору.
• Через годину після нанесення надлишки піни можна акуратно зрізати різаком або ножем. Повне засихання відбувається через 7-8 годин.
• Пам'ятайте, що монтажна піна боїться дії ультрафіолетових променів. Тому після застигання поверхню піни необхідно обробити герметиком, фарбою, штукатуркою, шпаклівкою, цементом або захистити лиштвою.

Характеристики, склад і види піни.

Монтажна піна продається в балонах, в яких знаходиться рідкий передполімер і пропелент. Під впливом вологості повітря відбувається ефект полімеризації - піна, нанесена на яку-небудь поверхню застигає, утворюючи матеріал з жорсткою структурою - пінополіуретан.

Є кілька технічних характеристик, які визначають якість піни.

1. Температура використання
Оскільки отверждение піни відбувається за рахунок вологості повітря, то природно, це багато в чому визначає якість і швидкість процесу. Якщо повітря буде холодним, то відносна вологість мінімальна, і піна буде погано застигати. Щоб поліпшити процес затвердіння піни при низьких температурах, в неї вводять спеціальні добавки, які не потрібні при нормальній температурі.

Відповідно, піна випускається трьох видів: літня, зимова і позасезонна. 

• На балончиках з піною можна зустріти напис: від +5 ° С до +35 ° С. Це вказує на межі можливих температур оброблюваних поверхонь. Але дана умова ніяк не відбивається на температурній стійкості затверділої піни - як у літньої, так і у зимовій вона становить від -50 ° С до +90 ° С.
• Робоча температура зимової піни знаходиться в проміжку від -18 ° С до +35 ° С. Потрібно відзначити, що об'єм піни після її розпилення і розширення зменшується пропорційно зниженню температури навколишнього повітря. Наприклад, вихід піни з балона ємністю 300 мл при температурі +20 ° С дорівнює 30 л, при 0 ° С близько 25 л, при -5 ° С - близько 20 л, при 10 ° С - близько 15 л.
• Всесезонна піна увібрала в себе все краще від літньої і зимової модифікацій, її особлива формула дозволяє отримувати великий вихід піни, швидкий процес полімеризації і працювати при низьких температурах до -10 ° С з непрогрітим балоном.

2. Розширення піни
Спочатку піна розширюється у момент виходу з балона, а надалі - під час засихання додатково збільшується в розмірах. Саме другий етап впливає на якість ущільнювального шва. При значному розширенні піни зростає розпирає зусилля, що діє на будівельні конструкції. Це може привести до деформації віконного профілю, дверної коробки або відкосів.

3. В'язкість
Багатьом на практиці доводиться стикатися з в'язкістю і текучістю. Вона впливає на здатність піни залишатися на вертикальній поверхні, не сповзаючи на підлогу. Ці властивості перевіряються лише під час безпосереднього використання.

Крім того, монтажна піна розділяється за способом застосування :

• Професійна піна (пістолетна) - відрізняється лише наявністю робочих клапанів балонів. З такою піною працюють за допомогою спеціального монтажного пістолета, який зручний у використанні завдяки ергономічній рукоятці і курку-дозатору, до того ж пістолет має довгий металевий ствол, що дозволяє працювати у важкодоступних місцях. Але догляд за пістолетом вимагає додаткових витрат, після кожного застосування його потрібно промивати спеціальним очисним засобом.
• Напівпрофесійна піна - її використання не вимагає ніяких додаткових пристроїв. Для розпилення пінополіуретану на клапан балона надівається спеціальна пластмасова трубочка з важелем-адаптером. Це цілком зручно і практично при невеликому обсязі робіт.