Софіти. Софітні панелі - їх застосування та переваги.
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Софіти. Софітні панелі - їх застосування та переваги.

Софіти. Софітні панелі - їх застосування та переваги.

Софіти. Софітні панелі - їх застосування та переваги.

Що таке софіт?
 
Софітами в будівництві називають панелі для обшивки різних горизонтальних поверхонь звернених вниз (звисів, карнизів, стель у відкритих приміщеннях, ін.). Софіти - це нове слово в будівельній справі. Одна з головних їхніх функцій, як не дивно, не зовнішня краса чи надання будівлі завершеного вигляду, а забезпечення вентиляції підпокрівельного простору, що значно підвищує термін служби покрівлі.
 
Ви, звичайно, можете обрати більш традиційні матеріали для карнизів Ваших дахів, але якщо Вам необхідно не тільки красиво "закрити" поверхню, але і забезпечити при цьому хорошу вентиляцію підпокрівельного простору для боротьби з вогкістю і цвіллю, Вам, безумовно, стануть в нагоді саме софіти.
 
Що ж являє собою софіт? Це панель із пластику, міді або алюмінію з полімерним покриттям, яка кріпиться  до стелі, дах, і надає йому гарний естетичний вигляд. Всі панелі стикуються один з одним замковим з'єднанням, що дозволяє приховати їх кріплення. А легкість їх монтажу підкуповує навіть самих недосвідчених будівельників.
 
Тобто за своєю суттю софіти - це той же сайдинг, або вагонка, але призначені вони для декорування стелі і названі красивим італійським словом, яке в перекладі власне і означає "стеля". Але вони мають одну істотну відмінність від інших видів декоративних панелей - софіти (які застосовуються на відкритому повітрі) перфоріровані, що дає повітрю вільно проходити крізь них. Таким чином, повітря під дахом не застоюється, а матеріали не пліснявіють від вогкості і не уражаються грибком.
 
Але не всі софіти перфоровані. За бажанням Ви можете купити повністю перфоровані софіти або з перфорацією по центру для монтажу на відкритому повітрі, а можете взяти софіти і без перфорації, розроблені для внутрішніх приміщень.
 
Для чого потрібен софіт?
 
Софіти можуть застосовуватися як при будівництві нових будівель, так і для оновлення вже існуючих приміщень.
 
Перфоровані софіти стануть ідеальним рішенням для зашивання виступаючих частин даху:  звисів, карнизів, фронтонів, козирків і т.д. Зашиті софітами, вони знайдуть закінчений вигляд і будуть довго тішити око власників будинку та їх гостей.
 
Крім того, перфоровані софіти ідеально підійдуть для подволока на Вашому ганку, відкритій веранді, або в садовій альтанці. Завдяки постійному доступу повітря до всіх внутрішніх поверхонь покрівлі, Ваші відкриті приміщення протягом тривалого часу не зажадають ремонту і будуть відмінно виглядати.
 
Неперфоровані софіти будуть чудово виглядати на стелі внутрішніх приміщень Вашої дачі, заміського будинку, і навіть квартири, якщо вона виконана в стилі "кантрі". За ними буде надійно захована вся проводка, труби вентиляції та інші комунікації.
 
Ви можете підібрати будь-який колір вінілових або алюмінієвих софітів, щоб вони відповідали загальному стилю і колірній гамі приміщення.
 
Окресливши область застосування софіта, пора переходити до його переваг. Чому саме софіти визнані професіоналами найбільш раціональним рішенням стелі?
 
Переваги софітів.
 
Софіти з'явилися на ринку будівельних матеріалів відносно недавно, але відразу ж завоювали не просто популярність, але стали користуватися успіхом, як у професійних будівельників, так і у любителів, які вирішили побудувати будинок своїми руками, або провести ремонт. Чому ж ця нова технологія отримала таке широке поширення в сучасному будівництві? Пояснюється це просто: софіти мають незаперечні переваги перед традиційними матеріалами. Властивості софітів, визначили їх популярність, це:
 
-Механічна міцність.
Їх стійкість до ударів і пошкоджень, а також до впливу атмосферних явищ забезпечує збереження зовнішнього вигляду протягом усього терміну служби. Софіти не вигорають і не змінюють колір при дії прямих сонячних променів і вологості, і будівля довго виглядає як нова.
 
- Універсальність.
Їх можна застосовувати як для зашивання підпокрівельного простору, так і для обробки стель в приміщеннях. Завдяки широкій колірній гамі їх можна поєднувати з будь-якими типами покрівельних та оздоблювальних матеріалів, що дозволяє не обмежувати політ фантазії дизайнера.
 
- Простота догляду.
Софіти не вимагають фарбування і оновлення протягом усього терміну експлуатації, а для відновлення зовнішнього вигляду потрібно всього лише іноді мити водою з миючим засобом.
 
- Стійкість до біологічних факторів
На відміну від дерев'яних облицювальних матеріалів, жоден тип софітів не пліснявіє і не уражається грибком.
 
- Бездоганний зовнішній вигляд
Під софітами можна легко приховати всю проводку і комунікації, а завдяки замкового з'єднання, прихованими залишаються також кріплення панелей і комплектуючих фасаду.
 
- Легкість і зручність монтажу
Монтаж можна проводити в будь-який час року, швидко і легко.
 
- Екологічна та пожежна безпека
Всі види матеріалів софітів незаймисті і нетоксичні, що дозволяє використовувати їх у спеціальному будівництві з підвищеними вимогами до пожежної безпеки та стійкості до агресивних середовищ (АЗС, станції техобслуговування, медичні установи).
 
- Широкий температурний діапазон.
Софіти  не лопаються під впливом температури від -50 до +120 С.
- Продовжують термін служби покрівлі.
Перфоровані софіти служать для підшивки підпокрівельних просторів: через отвори забезпечується вентиляція і тим самим збільшується час експлуатації покрівлі.
- Невелика вага.
Невелика вага софітів важлива при оновленні застарілих будівель, фасади яких можуть бути не розраховані на навантаження.
 
 Економічні вигоди.
Зараз, коли особливо важливо вибрати матеріал, який прослужив би довго і окупив себе раніше, ніж вийде термін його експлуатації, економічна виправданість вибору саме софітів очевидна: термін їх служби - 20-30 років, тобто весь цей час вас не будуть займати проблеми ремонту та оновлення будов.
З економічної точки зору софіти - найбільш раціональне вирішення питання, тому що: основний плюс у виборі цих матеріалів - легкість монтажу, і, значить, більше не потрібно витрачати час на пошук і вибір сумлінних майстрів і платити гроші за їхні послуги. Ви можете здійснити монтаж власними силами (Див. Детальну інструкцію з монтажу в розділі "Застосування софітів»).
Їх не треба фарбувати або консервувати іншим способом, адже софіти з будь-якого типу матеріалів не гниють і не пліснявіють, позбавляючи від неминучості традиційної покупки фарби на початку кожної весни і проведення малярно-штукатурних робіт. Тому Ви заощадите гроші на лакофарбових матеріалах, і час на щорічну консервацію звисів.
Ціна софітів нижче, ніж дерев'яних коників і подволока, а довговічність і простота догляду набагато вище. Тобто за час служби Ваших софітів, Ваш сусід встигне змінити свої ковзани, а значить, заплатить двічі за одне і те ж, тому софіти - це найкраще співвідношення ціна / якість.
Навіть при облицюванні застарілих будівель софіти незамінні - при порівняно невисоких витратах стару будівлю не тільки здобуває гарний зовнішній вигляд, також продовжується час його експлуатації.
 
Види профілів.
 
Ми вже зрозуміли, що для того, щоб будинки були привабливими і стильними, в будівництві застосовують такі сучасні матеріали, як софіти, використовувані для облицювання стель і стін. Їх випускають з таких же матеріалів, що і сайдинг - алюмінію з полімерним покриттям, вінілу, міді та оцинкованої сталі з полімерним покриттям. Так давайте спробуємо розглянути кожен вид профілю окремо і зрозуміти для себе, що нам більше підходить:
 
Вініловий.
Це жорстка і вентильована конструкція з полімеру (пластика), яка стійка до атмосферних і фізичних дій: ніколи не тріскається, не вигорає на сонці, не обсипається, не гниє, не піддається корозії і ударостійка. Виробляється з полівінілхлориду (ПВХ). Це найбільш сучасна й ефективна технологія виготовлення пластикових облицювальних панелей. Вони не вимагають зачистки, просочення різними захисними складами, а також покриття лаком. А для того, щоб вид завжди був привабливим, достатньо просто періодично змивати з них бруд. Різноманітність в колірній гамі допоможе вам підібрати потрібний профіль до вашого будинку. Софіти спеціально сконструйовані для швидкої установки, мають отвори для цвяхів і надійну систему засувок. Але найголовніше - вони дуже легкі, що часом буває життєво необхідно (наприклад, при реконструкції старих застарілих будівель, які просто не витримають на собі вантажу важких реставраційних матеріалів).
 
Мідний.
Теж дуже простий і зручний для монтажу профіль. Також як і вініловий - він стійкий до корозії, механічних впливів і впливу атмосферних умов. Але головне його достоїнство - це те, що він пожежобезпечний, а його температурний діапазон застосування від - 700 до + 1500С. Плюс до цього, мідні софіти відбивають сонячне світло, фарбуючи його в теплу жовто-коричневу гаму. А значить, у приміщеннях з мідним стелею завжди буде м'яке рівномірне освітлення. І, звичайно ж, мідний стелю, або мідні звіси і ковзани даху виглядають незвично і дуже ефектно.
 
Алюмінієвий.
Застосовується не тільки в промислових, приватних, а й у багатоповерхових будинках. Він стає незамінним, коли потрібно провести швидкий, простий і недорогий ремонт, при якому, як правило, намагаються змінити зовнішній вигляд будівлі, приховати дефекти або пошкодження, та й надати просто сучасний зовнішній вигляд. Завдяки зовнішньому різнобарвному полімерному покриттю алюмінієвий профіль має велику кольорову гаму, а його структура містить стійкий до корозії шар грунтовки з дуже міцної верхньою поверхнею. Саме це робить його стійким до різних погодних умов, забрудненню, вигорання або корозії. До того ж, що найважливіше, алюмінієві софіти захищені від ультрафіолетового випромінювання і вологого солоного повітря і не будуть деформуватися при перепадах температур. В даний час алюмінієвий профіль широко застосовується як якісний, відносно недорогий, але в той же час високотехнологічний матеріал з великими декоративними можливостями.
 
І не залежно від того, який із трьох видів профілів Ви обрали для свого будинку, ми можемо сміливо сказати, що пошкодувати Вам про це ніколи не доведеться!