Суміші для вирівнювання підлоги: різновиди та їх призначення
Найперше відмінність між усіма існуючими нині сумішами для вирівнювання підлоги криється в основі, для вирівнювання якої вони призначені. Тут є два варіанти - суміш для вирівнювання дерев'яної підлоги і суміш для вирівнювання бетонної підлоги. Переплутати їх при виборі ніяк не можна - це різні суміші, які не є взаємозамінними. У магазинах здебільшого присутні суміші для бетонних основ (вони представлені на прилавках в широкому асортименті), але є і для дерев'янихоснов.
Якщо брати до уваги виключно вирівнюючі суміші для бетонних підлог, то, в свою чергу, вони можуть відрізнятися своїм складом.
1. Гіпсові сухі суміші для вирівнювання підлоги. Їх сфера застосування обмежена сухими приміщеннями, а їх основна перевага полягає в можливості лити досить товсту стяжку - мова йде про 100мм і більше. Жоден склад суміші для вирівнювання підлоги, створений на цементній основі, не дозволяє виливати такі товсті стяжки. Ще однією перевагою вирівнювачіві на гіпсовій основі є відсутність просідання - це незамінні суміші, що дозволяють створювати рівну підлогу для будь-якого оздоблювального матеріалу на нестійкій і слабкій основі. У більшості випадків такі суміші виключають відшаровування від основи, а отже, і розтріскування стяжки. Крім того, слід зазначити і відмінну паропроникність стяжки підлоги такого типу і порівняно просту технологію використання.
2. Вирівнювачі підлоги, виготовлені на основі цементу поділяються як мінімум за двома ознаками.
Найперший з них, на який слід звернути увагу, це призначення - тут можна виділити чорнові склади, які призначені для вирівнювання викривлень основи в межах до 50 мм, а також чистові, фінішні сухі суміші, які заливаються товщиною від 3 до 25мм.
Звичайно, не слід випускати з уваги і склад цих матеріалів. На сьогоднішній день поширені три основні рецепта приготування сумішей - ГЦПЦГ (виготовляються на основі глиноземистого цементу з додаванням гіпсу і портландцементу), ПЦГЦГ (створюються на основі портландцементу з додаванням глиноземистого цементу і гіпсу) і ГАПЦ, який робиться на основі гіпсоангедріта з додаванням портландцементу.
В принципі, істотної і помітної різниці між цими складами немає, але якщо розбиратися глобально, то деякі якості у них все-таки різняться і, як результат, мають різні галузі використання. Наприклад, ГЦПЦГ краще не використовувати у вологих приміщеннях, так як глиноземний цемент з в перемішку з гіпсом не надто успішно протистоїть тривалому впливу високої вологості.
Суміші для вирівнювання підлоги: особливості застосування.
Практично всі суміші для вирівнювання підлоги (як бетонного, так і дерев'яного) мають одну особливість - вони пластичні і відмінно розтікаються, при цьому займаючи чітке положення по рівню горизонту. Якщо все робити правильно, то вирівнювання підлоги за допомогою таких сумішей можна проводити без маяків, навіть якщо мова йде про заливці складу товстим шаром. Весь секрет такої технології криється в обсязі і темпах виготовлення підлоги - чим товще стяжка, тим більша кількість складу потрібно готувати за один заміс і тим швидше необхідно буде працювати. Завдання полягає в тому, щоб різні порції розчинів встигали з'єднуватися один з одним в єдину масу - для цього попередній заміс не повинен встигати втрачати воду. Саме тому основу належним чином потрібно підготувати - закрити всі тріщини і позбавити його здатності вбирати воду за допомогою грунтовки, яка наноситься кілька разів.
Роботи виконуються в такий спосіб.
Підготовка основи - закладення тріщин, швів між плитами і всього того, куди може йти волога. Природно, грунтовка.
Заливка. Процес передбачає одночасне викочування складу пластиковим валиком з шипами - з його допомогою видаляють повітря і допомагають різним порціях розчину злитися воєдино. При заливці товстими шарами розчину необхідно допомагати розтікатися за допомогою шпателя або раклі. Взагалі Раклі - ідеальний інструмент, коли стяжка ллється тонким шаром - вона відмінно його контролює.
Висихання. 24 Через години, коли вода повністю піде, і по підлозі можна буде переміщатися, його слід накрити тонким поліетиленом, щоб уповільнити процес висихання.