Види мінеральної вати. Основні характеристики.
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Види мінеральної вати. Основні характеристики.

Види мінеральної вати. Основні характеристики.

Види мінеральної вати. Важливі параметри виробів з мінвати.

minvata-vydu

 

Мінеральна вата зберігає тепло не гірше овечої вовни, тому вона є дуже популярним матеріалом для теплоізоляції будівельних конструкцій.

Які існують види мінеральної вати?

Продукти з мінеральної вати представлені сьогодні у вигляді плит і рулонних матеріалів різної щільності, а також у вигляді повсті, гранул, «шкаралуп» і «сегментів». Вироби з мінеральної вати відрізняються хорошими теплоізоляційними та акустичними властивостями, а також високою вогнестійкістю. Застосовуються для утеплення стін, горищ, плоских дахів і перекриттів, служать для звукоізоляції стель і міжкімнатних перегородок.

Докладніше про те, які існують утеплювачі з мінеральної вати, а також рекомендації, який де використовувати, читайте тут.

Мінеральна вата: зі скла чи каменю.

Для виробництва теплоізоляційних виробів з мінеральної вати використовується один з двох матеріалів:

  • скло – отриманий таким чином продукт називається скловатою і утворюється в процесі плавлення кварцового піску або скляного бою і роздування його на тонкі волокна. Скловата має світло-жовтий колір;
  • камінь -  продукт називається кам’яною ватою і виготовляється аналогічно скловаті, тільки сировиною тут є гірська порода. Тому таку мінеральну вату іноді називають базальтовою. Вона буває різних відтінків: від жовто-коричневого до зеленуватого.

Обидва види мінеральної вати майже не відрізняються своїми властивостями (скляна вата легша і пружна, а кам’яна – більш вогнестійка) і вважаються одними з кращих утеплювачів.

Переваги мінеральної вати.

Теплоізоляція. Мінеральна вата «обмежує» тепловий потік, тому вироби з неї є теплоізоляцією, яка взимку оберігає будинок від втрати тепла, а влітку не дозволяє йому нагріватися. Про теплоізоляційні властивості матеріалів свідчить коефіцієнт теплопровідності λ: чим менше цей коефіцієнт, тим краще матеріал зберігає тепло.

Виробники зазвичай вказують розрахункове значення коефіцієнта теплопровідності λd, яке визначається в лабораторних умовах. Кращі продукти з мінеральної вати мають коефіцієнт теплопровідності не більше 0,032 Вт/(м•К). Проектувальник, знаючи величину λ, зможе розрахувати коефіцієнт теплопередачі k Вт/(м²•K), який свідчить про те, який рівень теплоізоляції забезпечує дана конструкція (наприклад, стіна або дах): чим вищий цей коефіцієнт, тим нижче теплоізоляційні властивості конструкції.

Рівень теплоізоляції мінеральної вати можна також оцінювати за величиною термічного опору, або опору теплопередачі R (величина, зворотна k), яка враховує товщину матеріалу і нерідко вказується виробниками. Цей параметр демонструє, наскільки пручається передачі тепла шар матеріалу даної товщини або вся конструкція. Чим вище ця величина, тим краща теплоізоляція.

R розраховується за формулою:
R = d/λ [(м²•K)/Вт], де d – товщина виробу, зазначена в метрах.

Звукоізоляція. Мінеральна вата дуже добре поглинає звуки, завдяки чому утеплювачі з мінеральних волокон одночасно виконують функцію звукоізоляції і перешкоджають поширенню шуму через ізолюючі стіни та перекриття. Більш пухкі плити з мінеральної вати з невисокою щільністю краще ізолюють повітряні шуми, а тверді й напівтверді плити добре поглинають шуми ударні.

Параметром, що вказує на те, які звукопоглинальні властивості має мінеральна вата, є коефіцієнт звукопоглинання а. Якщо його величина дорівнює 0, це означає, що матеріал повністю відбиває звукові хвилі, а величина 1 вказує на те, що матеріал повністю їх поглинає.

Про звукоізоляційні властивості виробів з мінеральної вати інформує символ Aw на упаковці. Якщо в ньому фігурує цифра 1, ми можемо бути впевнені, що знайшли матеріал з хорошою звукоізоляцією. Але сам по собі утеплювач з мінеральної вати у складі конструкції ще не гарантує повний успіх, так як він є тільки її складовим елементом. При зведенні стіни або перекриття необхідно точне дотримання технології, а не покладатись на відмінні властивості теплоізоляційного матеріалу.

Вогнестійкість. Мінеральна вата – негорючий матеріал, який при нагріванні не виділяє токсичних і шкідливих субстанцій. Оскільки вогонь мінеральній ваті не сташний, вона застосовується в якості протипожежної ізоляції та вогнезахисту.

Мінеральні волокна характеризуються вищим класом вогнестійкості А1 і А2 за семибальною європейською шкалою, де А1 є вищим показником (у вітчизняних нормах – НГ, що значить негорючий), а найнижчим – F (у вітчизняних нормах – клас Г4).

Важливим параметром мінеральної вати є димоутворююча здатність. Під час пожежі мінволокна майже не виділяють диму, завдяки чому мають вищий показник – s1 (у вітчизняних нормах – Д1). Під впливом полум’я мінеральна вата не розтікається, про що інформує символ d0.

Паропроникність. Продукти з мінеральної вати характеризуються високим рівнем паропроникності – близько 0,48 г/(м•год•гПа). Пара проходить між волокнами, але не вбирається в них. Однак він повинен мати можливість вийти назовні, щоб не накопичуватися всередині плити або мата: мокрий матеріал має більш високу теплопровідність.