Яку грунтівку обрати? Види грунтівок та їх застосування.
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Яку грунтівку обрати? Види грунтівок та їх застосування.

Яку грунтівку обрати? Види грунтівок та їх застосування.

Грунтівка - продукт хімічної промисловості, що призначена бути " посередником " між матеріалом-основою та матеріалами, що до неї мають прикріплятися. Це є полімерна суміш на основі природних чи синтетичних плівкоутворюючих речовин. Інша назва - праймер.


Грунтівки є різні і поділяються вони за типом оброблюваного матеріалу та призначенням...Сучасне виробництво виготовляє різні види будівельних ґрунтовок і ґрунтувальних засобів. Це : ґрунтовки глибокого проникнення; зміцнювальні ґрунтовки; ґрунтовки, що зменшують вбираючу здатність основи; ґрунтовки, що поліпшують адгезію; ізолювальні, протикорозійні ґрунтовки та змішані, що поєднують кілька властивостей одночасно.

Серед матеріалів із вузьким застосуванням необхідно відзначити вологоізоляційні ґрунтовки (із протигрибковими та фунгіцидними добавками), особливі ізоляційні ґрунти (які запобігають виявленню дефектів покриття, викликаних нікотином, димом, сажею), ґрунтувальні фарби для стель, ґрунтувальні засоби для підготовки підлоги тощо.

У ґрунтах на мінеральній основі як в’яжучий матеріал використовують цемент. Такі грунти застосовують для первинної прискореної обробки та попереднього вирівнювання внутрішніх стін із мінеральних матеріалів: штукатурки, бетону, легкого бетону, цегли, газосилікатних і керамзитобетонних блоків.

Досить поширені універсальні водорозчинні ґрунтівки з високою покривною здатністю на основі акрилових співполімерів. Ці матеріали забезпечують хороший адгезійний контакт із кінцевим покриттям, у тому числі з акриловими, латексними й алкідними фарбами.

Акрилові ґрунтівки   однаково підходять для підготовки поверхонь із бетону та бетонних блоків, цементу й цементної штукатурки, гіпсових і гіпсокартонних плит, дерева й дерев'яних конструкцій, а також для вже пофарбованих поверхонь.  Як і акрилові фарби, акрилову ґрунтівку застосовують практично для всіх поверхонь (бетон, пінобетон, азбоцемент, свіжа і стара штукатурка, дерево, ДВП і ДСП, цегла). Водяна акрилова ґрунтівка має досить привабливі властивості: практично не пахне, висихає за 2-4 години, розбавляється водою. Водяну ґрунтівку не рекомендують використовувати як захисне покриття для чорних металів, оскільки вона не захищає від корозії (згодом на такій поверхні виступають іржаві плями). 

Алкідна ґрунтівка - це один із найкращих матеріалів для необробленої деревини (спучує структуру деревини) та металу, які фарбують. У результаті виходить ідеальна поверхня для подальшого нанесення більшості оздоблювальних покриттів. Алкідний грунт на металевій поверхні можна застосовувати як самостійне покриття. Єдине істотне обмеження – такими ґрунтівками не варто покривати оштукатурені та гіпсові поверхні, оскільки алкід спричиняє ворсистість. Ґрунтівки на алкідній основі призначені для первинної та вторинної обробки нових і раніше пофарбованих дерев'яних, дерево-волокнистих і дерево-стружкових плит. Алкідні ґрунтівки мають хорошу адгезію до складних поверхонь: скловолокно, ПВХ-пластик, оцинкована сталь, скло, кахель. 

 Шелакова ґрунтівка для дерева.
Шелакова ґрунтовка, в першу чергу, призначена для ізоляції сучків на зрізах дерев, на яких виступає смола. Може використовуватися і як ізолятор для розчинних у воді морилок. Основа такої ґрунтівки – молочний сік комах, розведений у метиловому спирті.

 Ґрунтівка для металу.
Основне призначення таких ґрунтовок – захист металевих поверхонь від передчасної корозії. Причому для різних металів використовують відповідні ґрунтовки. Так, для захисту алюмінію застосовують спеціальні фосфатуючі грунтовки. Для протикорозійного захисту сталі й поверхонь із чорного металу застосовують алкідні й алкідно-уретанові ґрунтовки.

Ґрунтівка для бетону.
Такі ґрунтівки, як правило, використовують у системах фарбування під емалеве покриття. При цьому ґрунтівку підбирають з урахуванням сумісності з матеріалом покриття, а також залежно від призначення бетонної поверхні. Наприклад, для бетонної підлоги найчастіше застосовують поліуретанову (на поліуретановій основі) й епоксидну ( на основі епоксидної смоли).

Для пластику.

Особлива грунтівка для нанесення на поверхню з пластику. Використовується при необхідності попереднього покращення ( згладження нерівностей та надання кращої адгезії ) поверхні перед фарбуванням чи лакуванням.

Для виконання роботи на відповідальних ділянках бажано використовувати дорогі грунтівки відомих виробників. При правильному нанесенні це стане запорукою якісної роботи та позитивного результату на довгий час.

Сильно пористі поверхні ( гіпсова та вапняні штукатурки, піно- та газобетон, вапняна побілка) бажано грунтувати два рази, але не перенасичуючи кожен шар.
Поверхні, що мають малу пористість та погано вбирають у себе рідину, потребують спеціальних грунтівок зі спеціальною хімічною властивістю для певних видів матеріалу. Щоб зрозуміти, наведемо приклад таких матеріалів, як папір, гіпсокартон, скло, метал,дерево, смола. Спробуйте на кожен з них налити воду і зачекайте на результат.

Як " працює " грунтівка ?

Грунтівка, рівномірно всмоктуючись у поверхню  створює по всій поверхні однакове покриття. Цей ефект є запорукою якості кінцевої роботи ( як технічно-захисної так і оздоблювальної ). Рівномірне просочування запобігає появі " сухих " місць, несподіваних плям, кратерів та пухирців, нерівномірності кольору та блиску фінішної поверхні. Також використання грунтівки здешевлює роботу, так як та кількість фарби чи лаку, що має всмоктатись у матеріал, заміняється грунтівкою. А грунтівка у 2-20 разів дешевша. 

Однією з головних вимог є часова витримка після завершення грунтування. Кожен виробник на етикетках попереджає про час кристалізації ( полімерізації, висихання ). Якщо не дотримуватись такої вимоги і почати роботу з іншими матеріалами поверх прогрунтованої поверхні, не чекаючи повного висихання, втрачається доцільність нанесення грунтівки і погіршення якості роботи. Зачасту приходиться повністю переробляти виконану роботу ( за свій рахунок ). 
Працюючи з грунтівками, необхідно пам'ятати про елементарні правила безпеки. Грунтівки є токсичними речовинами, тому робота має проводитися лише на вілкритому просторі чи у добре вентильованих приміщеннях. Знаходження людей чи тварин у оброблених приміщеннях до висихання грунтівки є небезпечним. Також багато грунтівок є токопровідними і задля недопущення ураження струмом потрібно знеструмлювати електролінії у робочих приміщеннях. 
Асортимент будівельних ґрунтівок надзвичайно широкий і різноманітний. Тому ґрунтувальні матеріали слід застосовувати у суворій відповідності з технічними інструкціями.