Засоби кріплення.
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Засоби кріплення.

Засоби кріплення.

Засоби кріплення – це такі маленькі помічники без яких неможливе ніяке будівництво, ремонт, реконструкція, тощо. Розібратись серед такого великого асортименту цієї продукції частково допоможе ця стаття.

1 Шуруп – засібкріплення у формі стрижня зі спеціальною зовнішньою різьбою, різьбовим конічним кінцем і головкою на іншому кінці, що утворить різьбу в отворі дерев’яного або пластмасового вироби. При цьому спеціальна різьба має загострений трикутний профіль і велику ширину западини в порівнянні з шириною зуба. Це – найбільш часто затребуваний в будівельних і оздоблювальних роботах клас кріпильного виробу. Незамінний при монтажі гіпсокартонних листів на металевий (саморіз з частою різьбою) або дерев’яний (саморіз з рідкою різьбою) каркас. Різні види шурупів застосовуються при виконанні покрівельних, фасадних робіт, при з’єднанні металевих листів. Покрівельний шуруп має шестигранну голівку і обладнаний звичайної шайбою і ущільнювальною шайбою з атмосферостійкою нестаріючої гуми. Випускається пофарбованим (до 18 кольорів), і тому його застосування сприяє створенню естетично гідного зовнішнього вигляду будівлі. Будова шліців і головок шурупів не відрізняється від аналогічних елементів гвинтів. Сантехнічні шурупи мають шестигранну голівку.

 Гвинт – засіб кріплення для утворення з’єднання або фіксації, виконане у формі стрижня із зовнішнім різьбленням на одному кінці і конструктивним елементом для передачі обертального моменту на іншому.

 2Гвинти застосовуються, зокрема, для з’єднання металевих конструкцій. Головка гвинта служить для притиснення деталей, що з’єднуються і захоплення гвинта викруткою, гайковим ключем і т.д. Поширені стандартні кріпильні гвинти з шестигранною, потайною, напівкруглою та ін. головками. Торець гвинта плоский і має фаску, щоб оберегти захід різьблення від ушкодження. Гвинт вкручується в різьбовий отвір. При цьому розмір діаметра гвинта, крок різьби повинен суворо відповідати відповідній частині (гайка, отвір в тілі деталі з внутрішнім різьбленням). На кінці гвинта іноді роблять отвір під шплінт – дротяний стрижень напівкруглого перетину, зігнутий майже навпіл. Шплінт оберігає кріпильний виріб від можливого відгвинчування гайки. Між гайкою і деталлю ставлять шайбу з внутрішнім отвором, що дозволяє вільно проходити стрижню гвинта. Суворої відмінності гвинтів від болтів не існує, гвинт загвинчується в деталь, а на болт навертається гайка.

3 Болт – кріпильна різьбова деталь у вигляді циліндричного стержня з головкою, частина якого має різьбу, призначену для накручування гайки. Болт загального призначення по точності виготовлення й чистоті поверхні ділять на дві групи: нормальної і підвищеної точності. Болти нормальної точності виготовляють гарячою та холодною висадкою головки з наступною накаткою або нарізкою різьби. Болти підвищеної міцності, або інакше – високоміцні болти виготовляють холодною висадкою головки і нарізкою різьби на токарних автоматах. Застосовуються високоміцні болти в тих випадках, коли кріплення несе особливо великі навантаження. Болт класифікується за формою і розмірами.

4 Гайка – це засіб кріплення з різьбовим отвором і конструктивним елементом для передачі обертального моменту. Застосовується в болтових і шпилькових з’єднаннях, часто в поєднанні з шайбою. Крім звичайної використовуються кілька особливих різновидів гайок. Колпачкова гайка (елемент зі сферичною і плоскою торцевою поверхнями і глухим різьбовим отвором) застосовується в якості декоративної. Гайка-баранчик має плоскі виступаючі елементи для передачі крутного моменту і затягується вручну. Самоконтрольна гайка має нейлоновий вкладиш, який оберігає від мимовільного відгвинчування. Подібна деталь застосовується при підвищених вібронагрузках. Крім цього, слід згадати гайку з фланцем, корончату, видовжену, прорізну і приварні гайки.

 5Шайба – це засіб кріплення з отвором, підкладають під гайку або головку болта або гвинта для збільшення опорної поверхні і запобігання їх самовигвинчування. Різниться кілька видів шайб. Плоска шайба має плоску опорну поверхню. Шайба, що служить для запобігання самовикручування кріпильних виробів за допомогою конструктивних елементів, називається стопорною. Пружинна шайба (також звана гровером) – це розрізна кругла шайба, кінці якої розташовані в різних площинах, що служить для запобігання самовикручування кріпильних виробів за допомогою її пружної деформації під навантаженням. Виготовляється з пружинної сталі, як і контр шайба (по виду нагадує гровер, але не має розрізу).

 Шайба гровер – застосовується для усунення можливості самовикручування гайок при вібрації та інших випадках.

 6Найпростіша і найбільш часто застосована форма пружного стопоріння – розрізана пружинна шайба – шайба Гровера (іноді звана просто “гровером”). Шайба гровер являє собою виготовлену із загартованої сталі кільце з косим розрізом під кутом ~ 15 ° до осі кільця. Нахил розрізу робиться лівим для правої різьби і правим для лівої різьби. Кінці гровера злегка розведені і забезпечені гострими крайками. При затягуванні кільце стискається, кромки врізаються в тіло гайки і в опорну поверхню, забезпечуючи стопоріння гайки “на корпус”.

 Основний недолік шайби Гровер полягає в тому, що від збільшення перетину кільця в ширину і в висоту зростає розвиваєма кільцем пружна сила, але не підвищується пружна деформація. Інший суттєвий недолік – неминучість позацентрового прикладання сили затяжки, викликана тим, що сила затягування передається гайці (і опорній поверхні) більшою мірою на ділянці розташування храпових зубчиків, ніж на решті частини кола.

 7Шпилька – засіб кріплення у формі циліндричного стрижня із зовнішнім різьбленням на обох кінцях або на всій довжині стрижня. Шпилькове з’єднання застосовується при наявності різьблення в одному матеріалів, що з’єднуються. Фіксація проводиться за допомогою гайки (при необхідності додається шайба). Слід зауважити, що використання шпильок не прикрашає зовнішній вигляд з’єднання.

 8Заклепка – це засіб кріплення у формі гладкого циліндричного стержня з головкою на одному кінці, що служить для отримання нероз’ємного з’єднання за рахунок утворення голівки на іншому кінці стержня пластичною деформацією. В даний час для робіт із застосуванням гіпсокартонних або металевих листів використовуються тягові заклепки. Як правило, ніжка тягової заклепки виконується зі сталі. Встановлюється за допомогою спеціального апарату.

 Дюбелі і анкери

 9Основний принцип, на якому заснована робота анкерів і дюбелів, можна продемонструвати на простому прикладі. У бетонній стіні висвердлюється отвір, в нього поміщається дерев’яна пробка, в яку вбивається цвях. Саме необхідністю надійного кріплення у твердих підставах викликана поява анкерів і дюбелів. Анкерне (дюбельне) кріплення складається з двох елементів. По-перше, це гільза, яка встановлюється в попередньо висвердлений отвір. Між гільзою і матеріалом підстави виникає сила тертя. Це відбувається за рахунок механічного розширення гільзи в отворі – що може досягатися різними способами. У гільзу вставляється кріпильна деталь – гвинт, болт, шпилька, шуруп, спеціальний цвях. Крім цього, анкерування може відбуватися за рахунок зовнішнього або внутрішнього упору. Анкери призначені для сприйняття високих навантажень і тому виконуються з металу. Дюбелі розраховані на менші навантаження і виготовляються з пластику (нейлон, поліетилен). З областей практичного застосування анкерів слід згадати монтаж дверних коробок, спеціальні дюбелі використовуються для установки віконних пакетів.

 Цвяхи.

 Звичайні цвяхи роблять з термічно необробленої сталі і навіть зі сталевого дроту (м’які). Їх маркують двома числами: перше вказує діаметр стрижня, друге – довжину в міліметрах. Вони мають плаский гладкий або рифлений капелюшок. Дротяні цвяхи з потайною головкою застосовують тоді, коли потрібно сховати капелюшок. Забиваючи цвях за допомогою зенкера, можна підготувати поверхню дошки до подальшої шпаклівці.

 10Рифлені, гвинтові, трефові цвяхи і йоржі для навішування картин мають стрижень з поздовжніми, поперечними, гвинтоподібними борозенками, вм’ятини або задирки. Вони володіють більшою опірністю при висмикуванні.

 Цвяхи з термічно обробленої сталі (загартованої) можна забивати в стіни з цегли та навіть легкого бетону. Але ці цвяхи крихкі, що необхідно враховувати в роботі з ними.

 Штукатурні, толеві, шпалерні цвяхи застосовують для кріплення маломіцних матеріалів до жорсткої основи. Вони мають коротший стрижень і широкий плоский капелюшок.

 Залежно від середовища, де буде використаний цвях, він може бути:

 - Оцинкований;

- Мідний (менш схильний до корозії);

- З легованої сталі (не іржавіє взагалі).