Застосування штукатурок та шпаклівок
Ласкаво просимо! Ви можете увійти або створити обліковий запис.
Інтернет-магазин знаходиться у стадії наповнення! Дякуємо за розуміння!!! У зв'язку з нестабільним курсом валют ціна може змінюватись.
Категорії

Застосування штукатурок та шпаклівок

Застосування штукатурок та шпаклівок

Якщо ви не розумієте, чим різняться шпаклівка і штукатурка, то ремонт своєї квартири краще довірити фахівцям, щоб згодом не довелося переробляти все ще раз. Спробуємо розібратися, чим відрізняється штукатурка від шпаклівки, щоб внести ясність для тих, хто вирішив освоїти ази будівництва.

Що являють собою шпаклівка і штукатурка?

За допомогою шпаклівки можна вирівнювати поверхні стін, стелі або віконних укосів. Вона використовується для усунення дрібних дефектів, являє собою спеціальну пастоподібну масу, яку отримують шляхом розведення у воді сухої суміші.

Шпаклівка переслідує ще одну мету - зробити поверхню не тільки рівною, а й максимально гладкою. Вона буває двох типів:

   стартова;
   фінішна.

Стартову використовують для того, щоб закласти дефекти, тріщини і т.д. Вона більш груба за структурою, ніж фінішна. Використання фінішної шпаклівки дозволяє зробити ідеально гладкою ту поверхню, яка готується під фарбування або під шпалери.

 Ні в якому разі не можна змішувати фінішну і стартову шпаклівки. Неоднорідна структура, яка вийде в результаті цієї дії, після висихання дасть утворення численних тріщин і дефектів. Зрештою нанесений шар просто осиплеться з поверхні.

 

Штукатурка - абсолютно інший склад, що використовується при будівельних роботах. Цим складом покриваються бетонні, цегляні поверхні, а також піноблоки. Відмінність штукатурки від шпаклівки полягає в зернистості. Шпаклівка має дрібнозернисту структуру, штукатурка - крупнозернисту. Обштукатурювання - це груба обробка поверхонь.

Деякі будівельники стверджують, що якісно нанесена штукатурка не повинна перевищувати шар в 50 міліметрів, інакше вона просто сповзе вниз. Щоб цього не сталося, при необхідності завдати більш товстий шар штукатурки потрібно використовувати спеціальну сітку. Вона дозволить зміцнити шар. Це ще одна особливість, чим відрізняється шпаклівка від штукатурки: шпаклівка товстим шаром не наноситься.

Штукатурка може бути вапняної, вапняно-гіпсової, вапняно-цементної, гіпсової, цементної. Класифікація здійснюється за обсягом в'яжучих компонентів у складі розчину.

Обштукатурювання відбувається зазвичай в три етапи: набризг - нанесення самого першого нижнього шару; грунт - нанесення середнього шару; накривка - нанесення останнього, верхнього шару. Штукатурка - це тільки проміжний процес, а шпаклівка - завершальний, фінішний.

Шпаклівка наноситься після того, як нанесена і висохла штукатурка, а також зміцнюючий її шар грунтовки.

Штукатурка та шпаклівка стін відрізняються ще й швидкістю висихання. Період, за який повністю висихає шар шпаклівки, набагато менше, ніж період висихання штукатурки.

Декоративна штукатурка.

Не всі знають, що декоративна штукатурка з шпаклівки може стати відмінним оздоблювальним матеріалом. Спочатку на оштукатурену поверхню наноситься стартова шпаклівка. Через добу вона висихає, але у випадку, якщо шар занадто товстий, - доведеться потерпіти пару днів. Потім наноситься шар фінішної шпаклівки. Рухи при нанесенні повинні бути розмашистими. Цей шар не робиться товстим, інакше поверхня буде виглядати грубої і неакуратної.

Коли отримана поверхня висохне, акуратно згладжуються занадто великі опуклості. На завершальному етапі поверхню потрібно буде прогрунтувати, щоб підготувати до нанесення фарби.

Спочатку декоративна штукатурка покривається шаром водоемульсійною або акрилової фарби білого кольору. Фарбувати краще малярським валиком. Наступний шар, який потрібно нанести на декоративну штукатурку, - фарба світлого або бежевого відтінку. В принципі, не забороняється використовувати і будь-який інший відтінок, - це справа смаку. Завдана бежева або інша фарба акуратно стирається губкою з виступаючих поверхонь шару декоративної штукатурки. Краще, якщо таку роботу будуть виконувати дві людини: один фарбу наносить на поверхню, а другий - відразу протирає опуклості.

Останній етап - покриття поверхні фінішним лаком для закріплення і додання більш естетичного вигляду. Декоративна штукатурка добре підходить і для оздоблення стін, і для стельових поверхонь.